4 המלצות על ספרי הורות קצת (הרבה) אחרים

כבר סיפרתי על כמה אני אוהבת ספרים? ועל כמה אני אוהבת את האינסטגרם כבר שמעתן? אז הנה החיבור האידיאלי, כל הספרים שאני אכיר לכן כאן הם של נשים, אמהות, שהתחילו כבלוגריות, הפכו לאינסטגרמריות מטורפות עם עשרות אלפי עוקבים ו…כתבו ספר.

כבר סיפרתי על כמה אני אוהבת ספרים? ועל כמה אני אוהבת את האינסטגרם כבר שמעתן? אז הנה החיבור האידיאלי, כל הספרים שאני אכיר לכן כאן הם של נשים, אמהות, שהתחילו כבלוגריות, הפכו לאינסטגרמריות מטורפות עם עשרות אלפי עוקבים ו…כתבו ספר. והקטע העוד יותר טוב הוא שהספרים האלה הם באמת מצויינים.

4 המלצות על ספרי הורות קצת (הרבה) אחרים

לפני ואחרי הלידה קראתי כל מיני מדריכי הורות בסגנון "מלידה עד גיל שנה" והם היו באמת אחלה, בצד הטכני שלהם. וכן, לפענח איך טכנית מתפעלים את היצור הקטן הזה שיצרנו זה חשוב ואפילו די הכרחי בהתחלה, אבל משהו היה חסר, כי מה שלא מספרים במדריכים האלו זה שיש את השלב ההיסטרי של ההתחלה שאין לך מושג מה את עושה ולמה בכלל חשבת שזה היה רעיון טוב להביא ילד, ואז את חושבת שאת מתחילה להבין את העיקרון: אוכל-שינה-חיתול ונכנסת לשיגרה מטורפת, שוכחת מכל העקרונות האלו, רק תנו לי לישון.

במדריכים האלו גם לא מספרים על הרבה דברים אחרים שאנחנו מקבלות, מלבד תינוק, כשאנחנו הופכות להיות אמהות: פוני למשל, ייסורי מצפון, ביקורת, פחד, חרדה, ייאוש, גוף חדש, וגם הומור. האמת שדי הרבה הומור. בעיקר עצמי. ובעיקר כי…זה עדיף על לבכות 🙂

לצערי לא מצאתי עדיין ספר בעברית שיהיה שנון, אמיתי, כנה ומצחיק. כל הספרים שאני נתקלתי בהם עדיין מתקבעים על סגנון מה צריך לעשות, ובצורה שמאוד מוזרה לי לא באמת מכינים אותך לשום שינוי. והם בעיקר מאוד רציניים.
אז עד שמישהי תחליט להרים את הכפפה, הנה כמה המלצות על ספרי הורות מעולים:

 

How to Grow a Baby *and push it out || Clemmie Hopper

על הכריכה כתוב שזה המדריך בלי השטויות שלך להריון ולידה. ותכלס, זה נכון. קראתי אותו בדיעבד אז אני יודעת 🙂
קלמי הופר, מיילדת מלונדון, אמא ל-4 בנות ואושיית אינסטגרם מסכמת בספר הזה את ההריון משלב השני פסים על מקל ועד לחופשת הלידה, שבוע אחרי שבוע.

בין לבין היא מארחת בספר מומחיות מכל מיני תחומים כמו מורה לפילאטיס, סטייליסטית, דיאטנית, קואצ'רית,  יועצת הנקה וגם את בעלה סיימון (ההורס) שנותן את זווית הראיה שלו.

 

how to grow a baby and push it out
How to Grow a Baby and Push it Out, Clemmie Hooper

אני חושבת שפינות האירוח הקטנות האלה וגם ההתייחסות לנושאים שהם קצת מעבר, הם אלה שהופכים את המדריך הזה לכל כך טוב. ההבנה שיש פה תהליך שהוא גם מאוד נפשי ולא רק פיזיולוגי היא שעושה את ההבדל העצום.

אז אם אתם מתכננים, רוצים, חושבים או מחפשים מתנה לחברה הריונית – המדריך הזה מושלם.

לרכישה כאן


Happy Mum, Happy Baby: My Adventures in Motherhood || Giovanna Fletcher

אני יודעת, זה נשמע כמו הקלישאה הכי קיטשית שיש וזה לגמרי פוגע בפאסון הציני שלי.
אז ג'יובאנה, או מיס ג'י פלטשר כמו שכולם קוראים לה היא שחקנית וסופרת, ולכן הספר הזה הוא הכי "סיפורי" מכל הרשימה כאן.

באינסטגרם ג'י ובעלה טום שהוא רוק סטאר בפני עצמו, מציגים הורות מאוד "אמיתית" ומאוד רחוקה ממה שאנחנו רגילים לראות באינסטגרם, ואם נוציא החוצה את השקות הספרים שלהם, אין שם שום דבר נוצץ במיוחד. אבל מה שכן, יש בהם המון חיוביות וזה מתבטא היטב גם בספר.

 

Happy Mum, Happy Baby
Happy Mum, Happy Baby, Giovanna Fletcher

זה ממש לא ספר על איזה אושר זה ילדים ואיך לעשות שהכל יהיה מושלם בחיים שלנו, לא. זה ספר על קושי ועל איך להסתכל על דברים, ובעיקר על עצמנו, בצורה קצת יותר חיובית.
ג'י סובלת מתסמונת השחלות הפוליציסטיות, תסמונת די שכיחה מסתבר אבל נחשו מה – לא מדוברת מספיק, ומספרת על הדרך שהיא עברה עד שהצליחה להיכנס להריון. היא מספרת בפתיחות על ההפלה שהיא עברה ועל הקושי הנפשי שהיה כרוך בזה, על החרדות בהריון הבא, על הלילות ללא שינה שכולנו מכירות, על התסכולים, חוסר הביטחון והשיפוטיות, על הרגשת הכישלון ואיך זה לא תורם לשום דבר.

בסופו של דבר זה ספר מאוד מעצים והמסר של ג'י בספר הוא בעיקר תקבלי את עצמך כמו שאת, זה בסדר להרגיש את כל הדברים האלו, זה בסדר לבכות ולקטר (מבינים למה התחברתי 🙂 ) ושהכי חשוב לזכור זה שדעות של אחרים ממש לא חשובות. את אמא נהדרת וברגע שטוב לך, טוב גם לילדים שלך.

לרכישה כאן


The Mommy Shorts Guide to Remarkably Average Parenting || Ilana Wiles

בזמן שכולם מסביבנו עסוקים בלטפח הורות מושלמת ופוטוגנית באינסטגרם (ובכלל) מגיעה אילנה ווילס ומציגה בצורה לא פחות פוטוגנית את ההורות הממוצעת להפליא – ההורות הבסדר. לא טובים במיוחד, לא רעים במיוחד. הורים. רגילים כאלה.
ולמה זה נפלא בעיני? כי זה מכניס לפרופורציה. כי אם נרצה ואם לא אנחנו מאוד מושפעות מכל מה שקורה ברשתות החברתיות ובזמן שאמהות משקיעניות מעלות את תמונות עוגת יום ההולדת ההו-כה-וואו-חדקרן-נצנצים-קשת ואנחנו הכנו עוגה כושית שלא תפחה (מאשימה את התנור!) והמקסימום שלנו זה סוכריות צבעוניות – להבין שאנחנו ממוצעות בין ממוצעות זה ממש אושר. אפשר להפסיק לפקפק בכישורי ההורות שלנו.

 

Remarkably Average Parenting
Remarkably Average Parenting, Illana Wiles

אז בקיצור, אילנה ווילס, אמא לשתיים, שהתחילה כבלוגרית והפכה למעצמה, הוציאה את הספר הנפלא הזה והוא מלא סיפורים אישיים על הורות מנקודת המבט שלה, משלב הניו בורן ועד ילדות בוגרת יותר, מלווה באינפוגרפיקות מצחיקות בסגנון "רשימת החוקים לאכילת בננה של בת השנתיים שלי" שכל אחת מאיתנו יכולה מייד להזדהות איתם.

אני חושבת שאם כבר לקבל רמז למה הולך לקרות בשנתיים-שלוש הקרובות אז זה מהספר הזה.

לרכישה כאן


Parenting the Sh*t out of life || Mother Pukka X Papa Pukka

הספר הזה הוא הדבר האמיתי. הוא מעביר אותנו מסע של זוג – אנה וויטהאוס, בלוגרית ועיתונאית, ובעלה מאט פרקרסון, עיתונאי ועורך. אני עוקבת אחרי שניהם באינסטגרם כבר די הרבה זמן ומאוד אוהבת את הסיפורים שמצטרפים לכל תמונה שהם מעלים, זה תמיד כל כך אמיתי ותמיד מעלה חיוך, של צחוק או של הזדהות, כזה של "כן, אני יודעת על מה את מדברת". כשהספר שלהם יצא לא היה לי ספק שהוא יהיה מוצלח לא פחות.

 

Parenting The Shit Out Of Life
Parenting The Shit Out Of Life, Mother Pukka X Papa Pukka

אז המסע של אנה ומאט מתחיל בתקופת ה- (BC (before Child ועובר דרך כל השלבים ביחסים של כל זוג נשוי ממוצע שהחליט שהוא רוצה ילד: הריון, לידה, התמודדויות ועוד, עד הסוף הטוב (לא עושה לכם ספויילרים).

כל פרק מציג את 2 נקודות המבט שלהם על סיטואציות וחוויות שכל הורה מודרני יכול להזדהות איתם ועל הדרך משלבים את ההומור המוכר שלהם, את הזווית הצינית (בעיקר על עצמם) ותמיד זה יהיה כנה וישיר (לעיתים ישיר מידי, לאנה אין הרבה גבולות :)).  הם מראים לנו שכהורים כל יום הוא הרפתקאה, ואם הצלחנו לשרוד את היום הזה אין שום סיבה שלא נצליח לשרוד את הבא אחריו.

אני עפתי על הספר הזה (והכריכה ההורסת שלו!) וללא ספק ממליצה, גם אם אין לכם עדיין ילדים, תקנו אותו. זוית הראיה של מאט כגבר על כל עניין ההורות לגמרי שינתה לי את ההסתכלות שלי על מצבים, ואנה, הו אנה, מציירת עם מילים, כותבת נפלאה והיא מתוקה להפליא, בא לי להיות ה-BFF שלה לנצח.

לרכישה כאן

סידרתי לכן 4 ספרים מהממים, מבטיחה לכן שזה לא משנה באיזה שלב של הורות אתן נמצאות וכמה ילדים יש לכן, אתן תהנו מהספרים האלה. ממליצה מראש להזמין 2 עותקים גם לחברה טובה :).
עכשיו כמובן מגיעה השאלה הנדרשת – למי יש זמן לקרוא את כל זה?!


* גילוי נאות: הלינקים בפוסט זה הם לינקים ממומנים לקניה ברשת. כל המוצרים שאני ממליצה עליהם בבלוג הם מוצרים שהתנסיתי בהם בעצמי, אהבתי ולכן בחרתי לחלוק אותם איתכן.

חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

קרן בר, עיצוב פנים

אמא כמוני – קרן בר

טוסקנית נועזת, אורבנית עם חתול, שיק צרפתי, פשוט אדירה. עם כאלו שמות לפרוייקטים אז את כבר וודאי מבינה שמדובר כאן במישהי שנונה ועם סטייל שיגרום לך לרצות לשנות את הבית עם כל סטורי שהיא מעלה, וזה לא מעט. אז זו קרן בר, והיא פשוט אדירה.

קראי עוד >>
מיטל אשכנזי-פומרנץ

אמא כמוני – מיטל אשכנזי פומרנץ

מיטל הייתה חברה שלי עוד לפני שהיינו חברות בכלל, איכשהו מתגובה לתגובה ברשתות החברתיות הרגשנו שאנחנו מכירות. מאז כבר הספקנו לעבוד יחד, אני התארחתי אצלה בפודקאסט והנה עכשיו גם היא מבקרת אצלי. אישה אהובה שהיא כוכב מנצנץ.

קראי עוד >>
ניתוח קיסרי אלקטיבי

טיפים להחלמה מניתוח קיסרי

עברתי ניתוח קיסרי ושרדתי כדי לספר. ואם אני חושבת על זה אז אפילו נהנתי (בצורה מעוותת ומוזרה שכזו). הנה כמה טיפים שיעזרו לך לעבור את הקיסרי יותר בקלות.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

9 מחשבות על “4 המלצות על ספרי הורות קצת (הרבה) אחרים”

 1. כמה דברים שעלו לי בראש בזמן קריאת הפוסט:
  1. איזה פוסט כיפי. עם כל הנשים האלה בא לי לשבת לקפה. והכריכות! בעיקר זו עם הטוסט והאחרונה. טוב וגם הראשונה.
  2. אני ממש אוהבת את הרעיון הזה שאינסטגרמריות מוכשרות מוציאות ספרים מעניינים.
  3. אוהבת גם את את זווית הראייה של הבלוג שלך ואיך את מוצאת דרכים מעניינות להסתכל על הזווית הזו מעוד זוויות.
  4. הקטע עם העוגה הכושית שלא תפחה הזכירה לי את אוגוסט האחרון, לילה לפני יומולדת 8 לחברים של הגדול. אוי שיט. התנור התקלקל כבר לפני חודש ולא טרחנו לתקן אותו. או אם ג'י מה עושים? לא בא לי לבקש מהשכנים טובה כי זה ידרוש ממני לדבר עם השכנים. אז מה? טוב, נו, עוגת פנקייק. מלא פנקייקים עומדים אחד על השני במגדל, שוקולד בין שכבה לשכבה. מכוסים בהר של קצפת. כשחותכים את זה כמו עוגה זה נראה לא רע, וגם טעים. פינטרסטי זה לא היה, אני יכולה לספר.
  5. אני יכולה להכתיר את הווטרמארק שלך כווטרמארק הכי יפה ואלגנטי שראיתי. החזרת לי את האמון בווטרמארקס.

  1. ובתואר התגובה הכי שווה אבר זוכה נעמה! וי לאב יו נעמה!
   תקשיבי, את גאון עם עוגת הפנקייק. הכי איך לא חשבו על זה קודם.

 2. מממ…מעניין מאוד ונשים שעושות לי השראה בעצם היכולת שלהן לפרוץ את תקרת ה…בלוגים 🙂

  1. זה נראה כאילו ברגע שפורצים תקרה אחת, פלטפורמה אחת, הכל פתאום נעשה כל כך נגיש וזמין.
   מה שנהדר עוד יותר בנשים האלו שהן הכי מחוברות לקרקע עם כל ה"הצלחה" ומראות שהן בסופו של דבר הכי כמוך וכמוני.

 3. אני עם הספר האהוב עלי, ישן ולא פוטוגני, עם פרקים פרקטיים בקטע קורע: איך לקשור חיתול רב פעמי, למשל… רק בשביל הפרקים שמסבירים על מה עובר עליך כאמא ולמה זה מטריף כשהתינוק לא ישן לילה או דופק לך על הדלת של השירותים.
  התינוק והילד של פנלופה ליץ'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top