כמה המלצות לחופש הגדול

חשבתי להתחיל את הפוסט הזה בקיטורי חופש ולספר על כמה חם, מעייף, קשה ומשעמם זה מהצד שלנו ומשם לתת לכם את ההמלצות שלי לחופש כי המלצות לחופש זה מיד טוב ונחוץ, אבל בתכל'ס יוני בקייטנה עד 16:00 ואני מספיקה הרבה יותר מבכל יום רגיל שבו הוא חוזר הביתה ב-14:00, אז הידד לחופש!

חשבתי להתחיל את הפוסט הזה בקיטורי חופש ולספר על כמה חם, מעייף, קשה ומשעמם זה מהצד שלנו ומשם לתת לכם את ההמלצות שלי לחופש כי המלצות לחופש זה מיד טוב ונחוץ, אבל בתכל'ס יוני בקייטנה עד 16:00 ואני מספיקה הרבה יותר מבכל יום רגיל שבו הוא חוזר הביתה ב-14:00, אז הידד לחופש! מחשש לקראת חודשיים קשוחים לעצמאית שאני זכיתי בחודש שבו יש מצד טוב מאוד שאני אהיה הכי אפקטיבית שהייתי בשנה האחרונה. נחכה ונראה אני מניחה. תזכירו לי את זה באוגוסט.

ובכל זאת… המלצות. כי הגיעו לידי כמה אוצרות נהדרים שהייתי חייבת לחלוק איתכם. והפעם – איך להעסיק את הילדים בחופש בבית, קרוב לבית וקצת יותר רחוק מהבית (בכל זאת, ברדיוס ארצישראלי גם הרחוק הוא קרוב). קבלו אותם:

בבית - חבילה יוצרת

במקרה של חבילה יוצרת יש תחושה שהיוצרות של החבילות, לימור דוידי ועידית חורשי-ברק, מכירות היטב את הקהל שלהן – הורים עובדים שמחפשים תעסוקה ובילוי עם הילדים בבית מבלי להתעסק יותר מידי בלוגיסטיקה. המטרה – להנגיש לילדים נושאים מורכבים מתוך למידה חוויתית דרך משחק ויצירה. והן עושות את זה בצורה נפלאה.

חבילה יוצרת
חבילה יוצרת, לומדים על טביעות אצבעות
בעיקרון החבילה מכילה בתוכה 5 ערכות יצירה אבל כשקיבלנו את החבילה לסקירה הדבר הראשון שאמרתי היה "יש כאן פעילות לחודש שלם!" וזו בהחלט הסיטואציה, חודש אחרי ואנחנו עדיין מוצאים את עצמנו מוציאים את החבילה לעוד פעילות ביתית. חומרי היצירה הם ממש לא חד-פעמיים, אפשר להמשיך וליצור איתם גם לאחר מכן.
חבילה יוצרת
חבילה יוצרת, שעות של הנאה

כל חבילה מבוססת על נושא מחבר אחד – גוף האדם, מסע לחלל, סובב עולם וחיות הים, הן מגיעות עם חוברת הדרכה לכל הפעילויות שבחבילה והן כולן סובבות סביב גישת החינוך המונטסורי. יוני (4) בחן את ערכת גוף האדם ואהב מאוד.

אחד הייתרונות הגדולים בחבילות הוא שיש בהן את כל מה שצריך בשביל כל פעילות, אבל ממש הכל. אם צריך דבק – יהיה בחבילה דבק, אם צריך דפים – יהיו שם דפים, ואותו הדבר לגבי סיכות, מדבקות, קשים, פנסים, צבעים – ממש הכל.

הערכות מיועדות לגילאי 3-5, ערכה חדשה יוצאת בכל חודשיים.
עלות: 139 ש"ח לחבילה בודדת (119 ש"ח אם עושים מנוי ל-3 חודשים)

קרוב לבית - מוזיאון הטבע בתל אביב

אנחנו גרים בפתח תקווה אז כמובן שקרוב לבית הוא עניין יחסי, ובכל זאת – במוזיאון הטבע על שם שטיינהרדט בתל אביב ביקרנו בשנה שעברה כשהוא עוד רק נפתח, מכל הפרסומים שהסתובבו הגענו עם המון ציפיות וממש לא התאכזבנו. זה היה ביקור מסקרן ומעשיר – גם לנו וגם ליוני.

המוזיאון מעוצב ברמה בינלאומית ואת האפקט המרשים ביותר מקבלים מייד כשנכנסים למוזיאון, מרימים מבט וזוכים להציץ במיצג "מסע בין יבשות" המציג את העופות הנודדים שחולפים על פני ארץ ישראל בדרך לאפריקה, אירופה ואסיה. ומשם מתחילים לשוטט בין המיצגים והפוחלצים בתערוכות השונות. בין לבין יש נם גם מיצגים אינטראקטיבים שמייד תפסו את תשומת הלב שלנו (בכל זאת, אנשי אינטראקטיב).

מוזיאון הטבע על שם שטיינהרדט,
מוזיאון הטבע, מתוך המיצג "מסע בין יבשות"

מגוון התערוכות והמיצגים בהחלט מרשימים, הכל בגובה העיניים של הילדים, הפריטים ממוקמים בכוונה קרוב למבקרים כדי שאפשר יהיה לבחון אותם היטב – אותנו זה אולי קצת מזעזע אבל את הילדים זה ממש סיקרן. הילדים לומדים על מגוון בעלי החיים בסביבה שלנו, בתי גידול, תנאי מחיה ותהליכים שקורים בטבע. יש גם לא מעט מדריכים שמסתובבים בין המבקרים ועונים על השאלות בצורה מאוד נעימה (ותואמת את גיל השואל).

מזויאון הטבע על שם שטיינהרדט
יוני. כמעט אריה.

ליוני, ילד חובב חיות ממוצע, הפריע רק דבר אחד – "אמא, כל החיות כאן מתות." ואם אתם משלבים את הביקור במוזיאון הטבע עם צפייה בכל פרק אפשרי של 'דייגו מציל החיות' תקבלו ילד שהופתע ממש לגלות שמציגים במוזיאון את תהליך הסימביוזה באחת התערוכות.

עלות: 50 לאדם (יש הטבות למשפחות), ילדים מתחת לגיל 5 הכניסה חינם.

רחוק מהבית - חוות השוקולד של גליתא

על הביקור שלנו בחוות השוקולד של גליתא כבר המלצתי כאן בעבר, אבל עצם העובדה שיוני מבקש לחזור לשם לפחות פעם בשבוע די דורשת המלצה חוזרת (וגם ביקור חוזר).

אם אתם בדרך לצפון (גליתא ממוקמת בקיבוץ דגניה ב', לחופי הכנרת) או אם אתם מתכננים טיול של יום באזור אז זו עצירה מומלצת במיוחד, קחו בחשבון שכדאי להירשם מראש לסדנאות.

גליתא-חוות-השוקולד
טועמים. בעיקר. גליתא, חוות השוקולד

את הביקור פתוחים בסרט שמסביר לנו מאיפה מגיע כל השוקולד הזה ואיך מכינים אותו, משם אנחנו עוברים לחדרי הסדנאות להכין את יצירת השוקולד שבחרנו – המקום נדיב במיוחד יש לציין, יוצאים משם עם שלל נכבד ומתוק במיוחד.

לאחר היצירה, כשהילדים חטפו את זריקת הסוכר שלהם הם יוצאים לפעילות בחצר החווה עם מפת אוצר כדי למצוא חיות נסתרות. וכשמסיימים להזיע בחוץ חוזרים שוב למתחם הממוזג ואני שוב אחזור להמליץ על גלידת פירות היער הטבעית לגמרי והטעימה ביותר שאכלתי בחיי.

גליתא – חוות השוקולד
עלות: 68 ש"ח למשתתף

וגם לדרך - יומני הטיול של שרון גולן

נתחיל בגילוי נאות – שרון גולן היא קודם כל קולגה וחברה, אבל אני מבטיחה לכם שכמו עם כל המלצה שיוצאת ממני גם הפעם מדובר בכנות מוחלטת.

הרעיון ליומן הטיול של שרון נולד בעקבות טיול משפחתי לחו"ל, אז שרון חיפשה דרך יצירתית וחוויתית לשתף את הילדים בהכנות לקראת הטיול ושימור הזכרונות והחוויות מהטיול עצמו. כיאה למעצבת גראפית היא יצרה חוברת נהדרת שכוללת בתוכה רשימת "ארזתי לבד", משחקים לדרך, אזורי למידה כמו מילים חדשות שהילדים למדו או מאכל חדש שהם טעמו ועמודים לסיכום חוויות מיום הטיול.

יומני הטיול של שרון גולן
עכשיו הוא בטוח שאנחנו יוצאים לטיול...

בעקבות הביקוש ליומן הטיול, שמתמקד בטיול מחוץ לארץ, יצרה שרון גם גרסה למטיילים בארץ. מאחר ואין לנו טיסה באופק, יוני אימץ בשמחה את הגרסה המקומית של היומן וכבר מתכנן לעצמו את אוגוסט הקרוב – מבחינתו ביום הראשון הולכים לגן החיות לספור כמה יש מכל חיה, כמו שרואים ביומן.

אני אהבתי במיוחד את המסר שהיומן מעביר לילדים (דרכנו, כמובן) לעצור, לחוות את הרגע, לתעד ולשמור בזיכרון. מוצר מקסים במיוחד ומומלץ במיוחד. 

יומן הטיול שלי – מטיילים בארץ
עלות: 44 ש"ח

יומן הטיול שלי מטיילים בחו"ל
עלות: 56 ש"ח
בשתי הגרסאות קיימים מארזי משפחה.

בקיצור, לא משנה אילו טיפוסים אתם – מרחיקים ומטיילים או חובבי בית ומזגן, יש פעילויות מגניבות במיוחד לילדים.
אז אלו היו ההמלצות שלי להפעם וכמובן שאתם מוזמנים להוסיף משלכם.
ו… תהנו מהחופש.

חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

לא רציונלי ולא במקרה - ביפראמזיס גרבידרוס סיבוב 2

לא רציונלי ולא במקרה – היפראמזיס סיבוב #2

הבחירה להיכנס להריון היפראמזיס שני היא בעצם לבחור בלגרום לעצמך לחלות לתקופה די ארוכה. אז למה בכל זאת החלטתי לעשות את זה לעצמי? כי החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא, כי הגיל כבר מתחיל להיות גורם משפיע, כי יוני אמר שמשעמם לו לבד, כי רציתי עוד ילד.

קראי עוד >>
איך להכניס ירוק הביתה - יומן מסע

איך להכניס ירוק הביתה – יומן מסע

הצלחתי לגדל ילד. תראו, הוא כבר בן 5 עוד שניה. אז החלטתי שאין סיבה שאני לא אצליח לגדל צמחים. נמאס לי להיות רוצחת צמחים ואין לי מושג אם אני אצליח אבל נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה. או שלא. נראה.

קראי עוד >>
פנטסטלינה, היער הקסום

הורים כותבים

ברשימת הדברים שהרשתות החברתיות הכניסו לחיינו אנחנו נוכל למצוא את העובדה שאנחנו יותר מודעים למה שקורה סביבנו, יותר קל לנו לשתף חוויות, יותר קל לנו לקבל השראה מאחרים ובעקבות כך גם ההנעה לפעולה, שלנו את עצמנו, היא יעילה יותר. אני מניחה שזו אחת הסיבות לכך שתופעת ההורים שכותבים לילדים שלהם ספר הולכת וצוברת תאוצה. וזה ממש מגניב בעיניי.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה