כשכולם מבטיחים לעזור

למה לא סיפרתם לי שכשכולם אומרים "אנחנו נעזור לכם מתי שתצטרכו" הם לא באמת מתכוונים לזה?
טוב, אולי הם מתכוונים לזה, אבל זה לא באמת קורה. זו הייתה קנוניה! הם רק רצו שתיכנסי להריון ותביאי ילד חמוד! Damn!

לבקש עזרה
מי יסרב לך קושקוש??

וברצינות, אני חושבת שאין (כמעט) דבר קשה יותר מלבקש עזרה. זה משהו שבאמת לקח לי הרבה זמן לעשות, הרי מי אני שאטריח עכשיו אחרים עם הצרות שלי? אני אסתדר, בטוח.
זה תמיד היה ככה, הרבה לפני יוני כמובן, אני לא מסוג האנשים שיודעים להאציל סמכויות, אני סומכת על עצמי בעיקר ומעדיפה לעשות הכל לבד. ואז הוא הגיע ומסתבר שאי אפשר לעשות הכל וש-24 שעות ביממה זה ממש מ-מ-ש מעט.
אין ברירה, צריך לבקש עזרה, והרי אמרו שיעזרו אז זה בטח יהיה פשוט…
אבל היום הם לא יכולים, אבל מתי שתרצו. אבל חוץ ממחר :/

בגדול המשוואה הזו עובדת ככה שכשאת לא צריכה עזרה יהיה עדר של מבקרים וכשאת כן צריכה כולם נעלמים. היוש מרפי.
לרוב זה הטריף אותי, הייתי מתעצבנת וכועסת ועם כל ההורמונים שהיו מציפים אותי זה לא היה מחזה נעים. היה לי קשה להבין איך אנשים יכולים בכלל לסרב. ואז נזכרתי שלכל אחד יש את החיים שלו, הבעיות שלו והתיקים שהוא סוחב לעצמו. זה לא אומר שאי אפשר לנסות לבקש עזרה, אבל זה כן אומר – לקחת הכל בפרופורציה (בעצם כתיבת השורות האלה אני עושה לעצמי עכשיו סוג של פסיכולוגיה בשקל וחצי).
אני רוצה להגיד שבשורה התחתונה – תלמדו להסתדר לבד, אבל לא. לבקש עזרה זה חשוב, לבקש עזרה זה הכרחי לשפיות שלך, זו לא חולשה ואת לא נכשלת. אז אל תישברי כשמישהו מסרב, תמשיכי הלאה.

 

חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

לא רציונלי ולא במקרה - ביפראמזיס גרבידרוס סיבוב 2

לא רציונלי ולא במקרה – היפראמזיס סיבוב #2

הבחירה להיכנס להריון היפראמזיס שני היא בעצם לבחור בלגרום לעצמך לחלות לתקופה די ארוכה. אז למה בכל זאת החלטתי לעשות את זה לעצמי? כי החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא, כי הגיל כבר מתחיל להיות גורם משפיע, כי יוני אמר שמשעמם לו לבד, כי רציתי עוד ילד.

קראי עוד >>
איך להכניס ירוק הביתה - יומן מסע

איך להכניס ירוק הביתה – יומן מסע

הצלחתי לגדל ילד. תראו, הוא כבר בן 5 עוד שניה. אז החלטתי שאין סיבה שאני לא אצליח לגדל צמחים. נמאס לי להיות רוצחת צמחים ואין לי מושג אם אני אצליח אבל נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה. או שלא. נראה.

קראי עוד >>
פנטסטלינה, היער הקסום

הורים כותבים

ברשימת הדברים שהרשתות החברתיות הכניסו לחיינו אנחנו נוכל למצוא את העובדה שאנחנו יותר מודעים למה שקורה סביבנו, יותר קל לנו לשתף חוויות, יותר קל לנו לקבל השראה מאחרים ובעקבות כך גם ההנעה לפעולה, שלנו את עצמנו, היא יעילה יותר. אני מניחה שזו אחת הסיבות לכך שתופעת ההורים שכותבים לילדים שלהם ספר הולכת וצוברת תאוצה. וזה ממש מגניב בעיניי.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה