A Five-Minute Life \ Emma Scott

אחת הרכישות היותר מוצלחות שהיו לי היא המנוי שעשיתי לקינדל אנלימיטד – זה מנוי חופשי לחלק גדול מאוד מספריית הקינדל של אמזון. תשלום חודשי וקריאה חופשית (לא כל הספרים, אבל בהחלט מגוון רחב ושווה במיוחד).

אז נכון שיש ספרים מוצלחים יותר ויש מוצלחים פחות, אבל בחודש האחרון לא הצלחתי לסיים שום ספר – התחלתי 4 ספרים שונים והם היו כל כך לא זורמים, כל כך מתאמצים, כל כך… לא. הרגשתי שהם גורמים לקריאה שלי להיות איטית עד שפשוט הפסקתי.

וזה היה ספר אחרי ספר אחרי ספר. די מבאס.

חשבתי שאולי הגיע הזמן לבטל את המנוי. אולי הגעתי למכסת הספרים הטובים.
ואז הגיעה אמה סקוט עם הרומן הנפלא שלה, שישב אצלי בספריית הקינדל כבר כמה חודשים משום מה, עד שבסוף השבוע האחרון החלטתי לקרוא אותו, ומה אני אגיד לכן… תכינו את הממחטות.

A Five-Minute Life

תיאה היוז (Hughes) ציירת צעירה ומבטיחה נפצעה קשה בתאונת דרכים, בה איבדה את הוריה, ומאז היא מאושפזת בבית הבראה לפגועי ראש בלי היכולת ליצור זכרונות חדשים. כבר שנתיים שתיאה מאובחנת כמקרה אובדן הזיכרון השני הקשה ביותר שידוע לרפואה. היא חיה בלופים של זיכרון שנמשכים 5 דקות.

ג׳ים ווילהאם, לשעבר ילד אומנה שנזרק בין בתים ועבר התעללות והתנכלויות מצד על נערים בבית הספר בגלל הגימגום ממנו סבל, הגיע לעבוד במוסד בו תיאה מאושפזת.

שניהם שבורים בדרך זו או אחרת. אולי זה מה שמחזיק אותם יחד.

ג׳ים מצליח לשמוע את הצעקות חסרות הקול של תיאה, מצליח לראות את המסרים שהיא מנסה להעביר מתוך הציורים שלה. הוא הראשון שרואה אותה אחרי שנתיים בהם היא הייתה שקועה בתוך שגרה מתסכלת שמתחילה מחדש בכל 5 דקות.

וכמו כל רומן טוב, וכנגד כל הסיכויים, ג׳ים מצליח לגרום לצוות הרפואי של תיאה לראות את הסימנים שהיא מנסה להראות להם – אני כאן, אני אולי לא זוכרת הכל, אבל אני עדיין כאן.
ואז מצרפים את תיאה להליך רפואי נסיוני חדש במטרה לשחזר את החיבורים במוח שלה ולגרום לה לזכור, הליך שמשנה את כל הסיפור וגורם לנו לרכבת הרים רגשית. ברצינות, תכינו את הממחטות.

את הספר מלווה גם פלייליסט דיי משובח שממש מוסיף לרצף הקריאה ועוזר לנו להיכנס לתוך העלילה כמו שרק מוזיקה טובה יכולה לעשות. ומוזיקה כי ברור שג'ים הוא לא רק חתיך הורס, הוא גם שר. ומנגן על גיטרה. ורוכב על הארלי. עם ג'קט עור. וכן, הסופרת יודעת לצחוק על הקלישאה לאורך הספר.

העלילה בגדול מזכירה קצת את הסרט "50 דייטים ראשונים", גם הדמות של תיאה היא דמות עם חוש הומור שונה ומשעשע אז הספר הוא בהחלט לא רק דרמה ובכי. חמוד מאוד. כתוב נהדר. מומלץ.

בקיצור, נראה לי שאני משאירה את המנוי.

קישור לרכישה באמזון ממש כאן

תקציר:

Remember us…when I can't.

Thea Hughes has five minutes to live.

A car accident stole her parents and left her with the second-worst documented case of amnesia in the world. She now has only minutes of experiences, of consciousness, of life…before her memory is wiped clean. The once effervescent artist with a promising future is reduced to scribbling with pens and paper, living an empty, quiet life, three hundred seconds at a time.

Jim Whelan is on autopilot.

A foster kid shuffled around the system since birth, he’s lived his entire life without knowing love…and it’s taken its toll—until he learned to fight back, carry his armor, and keep his head down.

Working as an orderly in the Blue Ridge Sanitarium, deep in Virginia countryside, Jim looked up… and found Thea.

When Thea has the chance to break free of her five-minute prison with a risky, experimental surgery, it could lead them both to an epic love they never thought possible… or one that could require the ultimate sacrifice.

חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

לא רציונלי ולא במקרה - ביפראמזיס גרבידרוס סיבוב 2

לא רציונלי ולא במקרה – היפראמזיס סיבוב #2

הבחירה להיכנס להריון היפראמזיס שני היא בעצם לבחור בלגרום לעצמך לחלות לתקופה די ארוכה. אז למה בכל זאת החלטתי לעשות את זה לעצמי? כי החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא, כי הגיל כבר מתחיל להיות גורם משפיע, כי יוני אמר שמשעמם לו לבד, כי רציתי עוד ילד.

קראי עוד >>
איך להכניס ירוק הביתה - יומן מסע

איך להכניס ירוק הביתה – יומן מסע

הצלחתי לגדל ילד. תראו, הוא כבר בן 5 עוד שניה. אז החלטתי שאין סיבה שאני לא אצליח לגדל צמחים. נמאס לי להיות רוצחת צמחים ואין לי מושג אם אני אצליח אבל נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה. או שלא. נראה.

קראי עוד >>
פנטסטלינה, היער הקסום

הורים כותבים

ברשימת הדברים שהרשתות החברתיות הכניסו לחיינו אנחנו נוכל למצוא את העובדה שאנחנו יותר מודעים למה שקורה סביבנו, יותר קל לנו לשתף חוויות, יותר קל לנו לקבל השראה מאחרים ובעקבות כך גם ההנעה לפעולה, שלנו את עצמנו, היא יעילה יותר. אני מניחה שזו אחת הסיבות לכך שתופעת ההורים שכותבים לילדים שלהם ספר הולכת וצוברת תאוצה. וזה ממש מגניב בעיניי.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה