5 סיבות למה אני לעולם לא אהיה אמא מושלמת

מכירות את הצורך הזה להיראות כאילו הכל אצלנו הולך לפי התוכנית כל הזמן? הבית נקי ומסודר, הרצפה שטופה, הצעצועים במקום ואם מישהו יגיע בהפתעה אנחנו נמצא את עצמנו מתנצלות על כך שחיים בבית שלנו ושבדרך כלל זה ממש לא ככה?
מכירות את הצורך הזה שהחיים שלנו יראו כמו לוח השראה בפינטרסט? שכל עבודת יצירה שנתחיל עם הילדים גם נסיים והיא אפילו תיראה טוב? שבסוף היום, 19:30 בדיוק, הילד ירדם ואת תתקתקי מיד את הכל ואז תכיני לעצמך כוס קפה ותשבי לקרוא מגזין לייף סטייל על הספה עם מיליון כריות הנוי שלך?

רוב הזמן אני מסתובבת בבית עם תחושה של יכולתי יותר טוב. יכולתי לחשוב מראש על מה צריך בשביל לגוון את ארוחת הערב, יכולתי לעשות הפסקה בעבודה ולהכניס עוד מכונה. איך יכול להיות שכולם מספיקים הכל ואני לא? ואיך הכלבה הזאת מצליחה להשיר כל כך הרבה שיערות?! הרגע, לפני יומיים, שטפתי!
נמאס לי. אני לא אמא מושלמת. אני אמא רגילה.

1. החוקים שלי כל הזמן משתנים.

אני דוגלת יותר בשיטה שאני קוראת לה תבחרי את המלחמות שלך. מותר-אסור, כן-לא, שחור-לבן…זה פחות בשבילי.
אין לי כח לוויכוחים ומריבות ואני מנסה להימנע מהם עד כמה שאפשר, במיוחד עם ילד בן שנתיים שלא מפסיק לבדוק את הגבולות שלי. אני כן תומכת ומיישמת את עניין הילדים צריכים גבולות ומסגרת, זה נכון כי גם אני כמבוגרת האחראית צריכה גבולות ומסגרת כדי שאוכל להעריך, בצורה הכי מוטלת בספק, את שיגרת היום שלי.
אבל עד כמה זה קריטי אם הוא יסיים הכל מהצלחת? ומה יקרה אם אני אוותר הפעם ואתן לו מיץ? ומה לגבי פעם אחרונה ודי? עד כמה אפשר למתוח אותה? והצעצוע הזה שהוא מתעקש לקחת עכשיו מהמקלחת למרות שהוא נוטף מים?

בוחרת את המלחמות שלי
בוחרת את המלחמות שלי

יש דברים שפחות חשוב לי להתעקש עליהם, יש דברים שמהותי לי להתעקש עליהם ולא משנה מה. אתה יכול לראות עוד פרק בסדרה שאתה אוהב – אתה לא יכול לחצות את הכביש בלי לתת לי יד. אתה יכול להירדם בסלון – אתה לא יכול לשחק בסלון עד 22:00 בלילה. כמו שאמרתי, בוחרת את המלחמות שלי.

2. אני לא נאמנה להטפות של עצמי

אני אומרת ליוני לסדר את הצעצועים שלו אבל החדר שלי הוא ערימת כביסה אחת גדולה. אני מבקשת ממנו לא לצעוק אבל בעצמי מרימה את הקול כדי להבהיר נקודה. אני מנסה להגביל את הצפייה שלו ביו-טיוב אבל מבלה הרבה יותר מידי זמן עם הראש בטלפון. דוגמה אישית, למה זה כל כך קשה?
אני אתעכב בעיקר על עניין הצפייה בסרטים, הרי כל מי שרק תשאלו יגיד לכם שמסכים זה לא טוב, לא כדאי לחשוף אותם לטלוויזיה יותר מ-x שעות ביום, ושהטלפון פולט קרינה.
האם זה מדאיג אותי? ברור. האם אני עושה עם זה משהו? משתדלת. וזה הרגע בו אני אומרת לעצמי – את כזאת גרועה.
ואז הוא מפציץ באינפורציה שהוא למד מדייגו על תוכי מקאו ואני חושבת לעצמי שאולי הטכנולוגיה לא כזאת נוראית.

3. אני לא גורו של מזון בריאות

אני יודעת שהוא מקבל בגן שתי ארוחות מזינות – בוקר וצהריים, וזה מוריד ממני את הלחץ כל כך. ברור שחשוב לי שהוא יאכל בריא, והוא אכן אוכל, לרוב, בריא אבל אני חייבת להיות כנה פה – אוכלים אצלנו גם ג'אנק.
אני ממש משתדלת בגזרת הפירות, ואנצל עד תום כל ירק שהוא רק יסכים לטעום אבל האמת היא שאם יש לי את האופציה לעגל פינות ולהזמין פיצה, אני אעשה את זה. לאכול בחוץ זה כל כך הרבה יותר פשוט.

4. אני מתעצבנת וצועקת

ואני שונאת את זה. אבל יש רגעים שאני מגיעה לקצה גבול היכולת שלי. זה יכול להיות כי עבר עלי יום רע או כי אני עייפה או כי אני לחוצה. זה אף פעם לא באשמת יוני, אני יודעת את זה, אבל זה תמיד יוצא עליו כי הוא פשוט שם והוא צריך משהו. עכשיו.
אני לא אוהבת לקרוא לזה גיל שנתיים הנורא, הוא לא באמת נורא, לא לנו ההורים לפחות. הוא נורא לילד קטן שמנסה להסביר ולא מוצא את המילים, אבל לא לי. אני פשוט חסרת סבלנות ואני צריכה להזכיר את זה לעצמי שוב ושוב ושוב.
אני לא מצפה מעצמי להיות תמיד רגועה, אבל אני כן מצפה מעצמי להיות מודעת שזו אני ולא הוא.

5. אני לא יכולה לעשות את הכל לבד

מודה. זה בלתי אפשרי.
מאוד קשה לי להאציל סמכויות, אני מאמינה שאם אני רוצה שמשהו יעשה אני צריכה לעשות אותו בעצמי. ואז נולד לי ילד.
בהתחלה היה לי מאוד קשה לשחרר, לתת אותו למישהו אחר כדי שאני אוכל לנוח. הכל סבב סביבו. לא שיחררתי, גם לא לשמעון.
שנתיים מאוחר אני מבינה את הטעות שלי. היום אני רק מחפשת מי יכול לשחרר אותי לכמה שעות כדי שאני אוכל לסיים עבודה, ללכת לפילאטיס או סתם לנוח לרגע. אני צריכה עזרה.

לא-אמא-מושלמת

אני עושה טעויות, אני מנסה שוב, ואני מנסה שוב בדרך אחרת. אני עייפה, ואני חסרת סבלנות. זה לא אומר שאני נכשלתי – אני לומדת. כל הזמן.
אני אמא / עוד אמא / סתם אמא / אמא רגילה. אני אמא של יוני וזה מה שחשוב לי. ואני יודעת שבסופו של דבר זה גם מה שחשוב לו.
אמהות, לפחות זו שרובנו מנסות להסוות תחת מראה של שלמות שרק העולם הדיגיטלי יכול לאפשר לנו, צריכה לתת לנו מקום להיות גם רגילות לפעמים. מקום לנשום עמוק ולהמשיך הלאה.
אמא רגילה זה מגניב.חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

לא רציונלי ולא במקרה - ביפראמזיס גרבידרוס סיבוב 2

לא רציונלי ולא במקרה – היפראמזיס סיבוב #2

הבחירה להיכנס להריון היפראמזיס שני היא בעצם לבחור בלגרום לעצמך לחלות לתקופה די ארוכה. אז למה בכל זאת החלטתי לעשות את זה לעצמי? כי החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא, כי הגיל כבר מתחיל להיות גורם משפיע, כי יוני אמר שמשעמם לו לבד, כי רציתי עוד ילד.

קראי עוד >>
איך להכניס ירוק הביתה - יומן מסע

איך להכניס ירוק הביתה – יומן מסע

הצלחתי לגדל ילד. תראו, הוא כבר בן 5 עוד שניה. אז החלטתי שאין סיבה שאני לא אצליח לגדל צמחים. נמאס לי להיות רוצחת צמחים ואין לי מושג אם אני אצליח אבל נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה. או שלא. נראה.

קראי עוד >>
פנטסטלינה, היער הקסום

הורים כותבים

ברשימת הדברים שהרשתות החברתיות הכניסו לחיינו אנחנו נוכל למצוא את העובדה שאנחנו יותר מודעים למה שקורה סביבנו, יותר קל לנו לשתף חוויות, יותר קל לנו לקבל השראה מאחרים ובעקבות כך גם ההנעה לפעולה, שלנו את עצמנו, היא יעילה יותר. אני מניחה שזו אחת הסיבות לכך שתופעת ההורים שכותבים לילדים שלהם ספר הולכת וצוברת תאוצה. וזה ממש מגניב בעיניי.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

7 מחשבות על “5 סיבות למה אני לעולם לא אהיה אמא מושלמת”

  1. וואו,טור מעולה.. מזכיר לי מאוד את עצמי כשהילדים היו צעירים יותר. מנסיון של ותיקה אין דבר כזה אמהות מושלמת . כל מקרה לגופו . מרביתנו לומדות כל יום חדש דרכים חדשות להתמודדות עם הילדים . שיהיה בהצלחה עם הבלוג מבטיחה לעקוב, (;

  2. אמא רגילה זה מגניב אש.
    וכמה שהילדון מרוויח שהוא מקבל אותך כאמא ולא איזו גברת פינטרסט.
    אימצתי את המשפט על גיל שנתיים האיום, עבור הילד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה