קוראים לי חן. ואני בחרתי שלא להניק.

זה פוסט שעומד לי על הלשון כבר הרבה זמן אבל חששתי מלפרסם אותו כי זה נושא שנחשב לפרה קדושה באמהות המודרנית.
בתקופה האחרונה נראה שיש מגמה הולכת וגוברת ומבורכת של נירמול הנקה. זה חלק מהמגמה ההולכת וגוברת ומבורכת של נשים שנשבר להן להרגיש קטנות. יש אווירה של שינוי, אנחנו כבר לא מתנצלת, אנחנו כאן. אנחנו שוות. (אנחנו שוות?)

אני בחרתי שלא להניק.

בחרתי בזה עוד לפני שהייתי בהריון. לא התחברתי לרעיון הזה. ילדה נאיבית שעוד חושבת שיש לה זכות על הגוף שלה.
ואז הוא הגיע. ההריון הנוראי. הלידה. התינוק. האחיות בבית החולים שלא שאלו אותי ממש.
מצאתי את עצמי מנסה משהו שלא הרגשתי ששייך לי. זה לא תפס, ולא התעקשתי.
אחרי 9 חודשי הריון כבר רציתי את הגוף שלי חזרה. האמנתי שזו החלטה שאני עושה שמסמלת את העצמאות הקטנה שלי.
רציתי שליטה.

מעולם לא ראיתי בהנקה סטייה או הפרעה, זו זכות בסיסית להאכיל את הילד שלך.  אני רוכשת כבוד גדול למי שבוחרת בדרך הזו כי זה לא קל ולא מובן מאליו. מבחינתי היה רק צד אחד נכון למאבק הזה – זכותה של כל אישה להניק איפה שהיא רק תרצה.

ואז הגיעו הריקושטים.

אני לא אתייחס אפילו להערות האישיות שאני קיבלתי על הבחירה שלי, אבל בעידן ה-רק-דעתי-נחשבת שאנחנו חיים בו זה קצת מרגיש שכל אותן נשים שנלחמו על הלגיטימציה להניק איפה ומתי שבא להן שכחו אותנו, אלה שעמדו לצידן. אישה לאישה.
הנקה. בסוף כולם מסיימים עם שוקולד.
אני יודעת מה הן היתרונות של הנקה, אני יודעת כמה זה חשוב, אני יודעת סימילאק ומטרנה הם לא תחליף לחלב אם ואני יודעת שאני אמא מעולה, ממש כמוכן.
הבחירה שלי שונה משלכן, תקבלו אותה. אתן לא חייבות להסכים איתה, אבל אל תהפכו אותי לשווה פחות מכן.
״כן, אבל לא התכוונו למי ש(כאן תכניסו תירוץ מתקבל על הדעת שיזכה אתכן בנקודות זכות)״. זה לא באמת משנה מה הסיבה שלי, אני מעריכה את הדאגה, אבל זה לא באמת עניינכן.
אני חושבת שהעתיד הוא אצל הנשים, כבר מאסנו במלחמות אגו גבריות. אני חושבת שחברה נשית יכולה להיות מעצימה ומפרגנת בהרבה יותר אם רק נדע לקבל ולתת מקום לכל אחת. לא משנה מה.
חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

לא רציונלי ולא במקרה - ביפראמזיס גרבידרוס סיבוב 2

לא רציונלי ולא במקרה – היפראמזיס סיבוב #2

הבחירה להיכנס להריון היפראמזיס שני היא בעצם לבחור בלגרום לעצמך לחלות לתקופה די ארוכה. אז למה בכל זאת החלטתי לעשות את זה לעצמי? כי החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא, כי הגיל כבר מתחיל להיות גורם משפיע, כי יוני אמר שמשעמם לו לבד, כי רציתי עוד ילד.

קראי עוד >>
איך להכניס ירוק הביתה - יומן מסע

איך להכניס ירוק הביתה – יומן מסע

הצלחתי לגדל ילד. תראו, הוא כבר בן 5 עוד שניה. אז החלטתי שאין סיבה שאני לא אצליח לגדל צמחים. נמאס לי להיות רוצחת צמחים ואין לי מושג אם אני אצליח אבל נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה. או שלא. נראה.

קראי עוד >>
פנטסטלינה, היער הקסום

הורים כותבים

ברשימת הדברים שהרשתות החברתיות הכניסו לחיינו אנחנו נוכל למצוא את העובדה שאנחנו יותר מודעים למה שקורה סביבנו, יותר קל לנו לשתף חוויות, יותר קל לנו לקבל השראה מאחרים ובעקבות כך גם ההנעה לפעולה, שלנו את עצמנו, היא יעילה יותר. אני מניחה שזו אחת הסיבות לכך שתופעת ההורים שכותבים לילדים שלהם ספר הולכת וצוברת תאוצה. וזה ממש מגניב בעיניי.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה