צוצי שומר המוצצים

כשיוני חזר לגן מחופשת פסח משהו עבר עליו. הייתי בטוחה שזו שוב ההסתגלות לגן, אבל עבר שבוע והילד בוכה בהיסטריה בכל בוקר כשאני משאירה אותו שם. אחרי כמה ימים ישבתי עם הגננת לשיחה וניסינו להתחכות אחרי השבועיים האחרונים בניסיון להבין מה עובר על הילד. לשמחתי הגננת שלו טובה בלעשות הקשרים – המוצץ!

מסתבר שהם התחילו תהליך של גמילה ממוצצים בגן. בכל בוקר אחרי הארוחה כל הילדים מוסרים את המוצצים עד שנת הצהריים שלהם. ובגלל שלא לי היה מושג אז לא יכולתי לגבות את התהליך הזה בבית מה שיצר אצל יוני תסכול נורא.
כמה נורא? באחד הבקרים הוא סירב לאכול ארוחת בוקר בגן, העיקר לקבל לעוד כמה דקות את המוצץ שלו.

אני בהחלט מבינה את המטרה של צוות הגן שלו, הילדים הרבה פחות וורבלים עם המוצץ, זה ממש פוגע להם בתקשורת.
אחרי שעלינו על המקור לבכי התחלתי גם בבית לעבוד איתו על להניח בצד את המוצץ עד לזמן השינה. אני לא כל כך מאמינה בלהכריח אותו, אבל במקרה הזה לא כל כך נותרה לי ברירה.

בכל בוקר הכנתי אותו מראש למה שהולך לקרות ועד מתי יש לו את המוצץ. זה עזר ובשבועות שאחרי הילד היה הרבה יותר רגוע והפרידה שלנו בכל בוקר הייתה הרבה פחות דרמטית.
אבל המוצץ – נשאר.

ואז הגיע צוצי

אני בדרך כלל לא קונה פתרונות קסם ויותר בכיוון של תהליכים אז הייתי קצת סקפטית, אבל בתור מעצבת לא יכולתי להישאר אדישה להשקעה במוצר. צוצי שומר המוצצים הוא יוזמה של דנה טלמן מרדכי, מטפלת רגשית, וגבריאל ברוימן, מעצב, שנשוי לאחות של בעלה של דנה. בקיצור משפחה. את הדמות של צוצי אייר אביאל בסיל, מאייר ספרי ילדים אהוב עלי במיוחד. בקיצור – צוות מנצח!

צוצי שומר המוצצים

הערכה מגיעה עם בובת 'צוצי' להרכבה פשוטה, ספר ומדבקות. חלק מהבובה הוא תיק שבו צוצי שומר לילד את המוצץ. הספר מתחלק לשני שלבים – בשלב הראשון הילד נפרד מהמוצץ במהלך היום ובשלב השני במהלך הלילה. מילת הקסם – תהליך.

אז ישבנו יחד, הרכבנו את צוצי, קראנו את הסיפור ויוני ממש התלהב. שאלתי אם הוא רוצה שצוצי ישמור לו על המוצץ ולהפתעתי הוא הסכים מיד. בתוך כמה דקות הם הפכו להיות החברים הכי טובים, יוני הראה לצוצי את החדר שלו, ואת המיטה שלו, את הצעצועים וגם את המקרר כי שם יש ענבים וצוצי נראה לו כמו ענב. זורמת איתך ילד.

צוצי שומר המוצצים

ההפתעה האמתית הייתה בבוקר שלמחרת. באנו לצאת לגן ואז יוני הסתובב חזרה לחדר שלו, שם את המוצץ אצל צוצי בתיק ואמר "אמא אני לא צריך את המוצץ עכשיו, צוצי ישמור לי". אז נכון, בגן הוא כבר ביקש שוב מוצץ, אבל זו עדיין הייתה התקדמות. צעד צעד.

את צוצי שומר המוצצים אפשר לרכוש כאן

חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

קרן בר, עיצוב פנים

אמא כמוני – קרן בר

טוסקנית נועזת, אורבנית עם חתול, שיק צרפתי, פשוט אדירה. עם כאלו שמות לפרוייקטים אז את כבר וודאי מבינה שמדובר כאן במישהי שנונה ועם סטייל שיגרום לך לרצות לשנות את הבית עם כל סטורי שהיא מעלה, וזה לא מעט. אז זו קרן בר, והיא פשוט אדירה.

קראי עוד >>
מיטל אשכנזי-פומרנץ

אמא כמוני – מיטל אשכנזי פומרנץ

מיטל הייתה חברה שלי עוד לפני שהיינו חברות בכלל, איכשהו מתגובה לתגובה ברשתות החברתיות הרגשנו שאנחנו מכירות. מאז כבר הספקנו לעבוד יחד, אני התארחתי אצלה בפודקאסט והנה עכשיו גם היא מבקרת אצלי. אישה אהובה שהיא כוכב מנצנץ.

קראי עוד >>
ניתוח קיסרי אלקטיבי

טיפים להחלמה מניתוח קיסרי

עברתי ניתוח קיסרי ושרדתי כדי לספר. ואם אני חושבת על זה אז אפילו נהנתי (בצורה מעוותת ומוזרה שכזו). הנה כמה טיפים שיעזרו לך לעבור את הקיסרי יותר בקלות.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top