צוצי שומר המוצצים

כשיוני חזר לגן מחופשת פסח משהו עבר עליו. הייתי בטוחה שזו שוב ההסתגלות לגן, אבל עבר שבוע והילד בוכה בהיסטריה בכל בוקר כשאני משאירה אותו שם. אחרי כמה ימים ישבתי עם הגננת לשיחה וניסינו להתחכות אחרי השבועיים האחרונים בניסיון להבין מה עובר על הילד. לשמחתי הגננת שלו טובה בלעשות הקשרים – המוצץ!

מסתבר שהם התחילו תהליך של גמילה ממוצצים בגן. בכל בוקר אחרי הארוחה כל הילדים מוסרים את המוצצים עד שנת הצהריים שלהם. ובגלל שלא לי היה מושג אז לא יכולתי לגבות את התהליך הזה בבית מה שיצר אצל יוני תסכול נורא.
כמה נורא? באחד הבקרים הוא סירב לאכול ארוחת בוקר בגן, העיקר לקבל לעוד כמה דקות את המוצץ שלו.

אני בהחלט מבינה את המטרה של צוות הגן שלו, הילדים הרבה פחות וורבלים עם המוצץ, זה ממש פוגע להם בתקשורת.
אחרי שעלינו על המקור לבכי התחלתי גם בבית לעבוד איתו על להניח בצד את המוצץ עד לזמן השינה. אני לא כל כך מאמינה בלהכריח אותו, אבל במקרה הזה לא כל כך נותרה לי ברירה.

בכל בוקר הכנתי אותו מראש למה שהולך לקרות ועד מתי יש לו את המוצץ. זה עזר ובשבועות שאחרי הילד היה הרבה יותר רגוע והפרידה שלנו בכל בוקר הייתה הרבה פחות דרמטית.
אבל המוצץ – נשאר.

ואז הגיע צוצי

אני בדרך כלל לא קונה פתרונות קסם ויותר בכיוון של תהליכים אז הייתי קצת סקפטית, אבל בתור מעצבת לא יכולתי להישאר אדישה להשקעה במוצר. צוצי שומר המוצצים הוא יוזמה של דנה טלמן מרדכי, מטפלת רגשית, וגבריאל ברוימן, מעצב, שנשוי לאחות של בעלה של דנה. בקיצור משפחה. את הדמות של צוצי אייר אביאל בסיל, מאייר ספרי ילדים אהוב עלי במיוחד. בקיצור – צוות מנצח!

צוצי שומר המוצצים

הערכה מגיעה עם בובת 'צוצי' להרכבה פשוטה, ספר ומדבקות. חלק מהבובה הוא תיק שבו צוצי שומר לילד את המוצץ. הספר מתחלק לשני שלבים – בשלב הראשון הילד נפרד מהמוצץ במהלך היום ובשלב השני במהלך הלילה. מילת הקסם – תהליך.

אז ישבנו יחד, הרכבנו את צוצי, קראנו את הסיפור ויוני ממש התלהב. שאלתי אם הוא רוצה שצוצי ישמור לו על המוצץ ולהפתעתי הוא הסכים מיד. בתוך כמה דקות הם הפכו להיות החברים הכי טובים, יוני הראה לצוצי את החדר שלו, ואת המיטה שלו, את הצעצועים וגם את המקרר כי שם יש ענבים וצוצי נראה לו כמו ענב. זורמת איתך ילד.

צוצי שומר המוצצים

ההפתעה האמתית הייתה בבוקר שלמחרת. באנו לצאת לגן ואז יוני הסתובב חזרה לחדר שלו, שם את המוצץ אצל צוצי בתיק ואמר "אמא אני לא צריך את המוצץ עכשיו, צוצי ישמור לי". אז נכון, בגן הוא כבר ביקש שוב מוצץ, אבל זו עדיין הייתה התקדמות. צעד צעד.

את צוצי שומר המוצצים אפשר לרכוש כאן

חן יאקה שומרון, למה לא סיפרתם לי?!

היי לך

אם זו הפעם הראשונה שלך כאן – אז היוש! ואיזה כיף שעצרת לקרוא אותי. "למה לא סיפרתם לי" הוא בלוג ההורות שלי, אבל מצד שני הוא  כבר מזמן לא רק בלוג ההורות שלי. תוכלי לקרוא כאן על כל הדברים שמעניינים אותי, מעסיקים אותי, מתסכלים אותי או מצחיקים אותי. 
בקיצור,  טוב שבאת.

ניוזלטר

אם אתן בקטע – אני מעדכנת במייל מידי פעם, כשעולה תוכן חדש. אבל לא יותר מידי.
ain't nobody got time for that

עוד תוכן

לא רציונלי ולא במקרה - ביפראמזיס גרבידרוס סיבוב 2

לא רציונלי ולא במקרה – היפראמזיס סיבוב #2

הבחירה להיכנס להריון היפראמזיס שני היא בעצם לבחור בלגרום לעצמך לחלות לתקופה די ארוכה. אז למה בכל זאת החלטתי לעשות את זה לעצמי? כי החלטתי שזה עכשיו או לעולם לא, כי הגיל כבר מתחיל להיות גורם משפיע, כי יוני אמר שמשעמם לו לבד, כי רציתי עוד ילד.

קראי עוד >>
איך להכניס ירוק הביתה - יומן מסע

איך להכניס ירוק הביתה – יומן מסע

הצלחתי לגדל ילד. תראו, הוא כבר בן 5 עוד שניה. אז החלטתי שאין סיבה שאני לא אצליח לגדל צמחים. נמאס לי להיות רוצחת צמחים ואין לי מושג אם אני אצליח אבל נראה לי שזו תחילתה של ידידות מופלאה. או שלא. נראה.

קראי עוד >>
פנטסטלינה, היער הקסום

הורים כותבים

ברשימת הדברים שהרשתות החברתיות הכניסו לחיינו אנחנו נוכל למצוא את העובדה שאנחנו יותר מודעים למה שקורה סביבנו, יותר קל לנו לשתף חוויות, יותר קל לנו לקבל השראה מאחרים ובעקבות כך גם ההנעה לפעולה, שלנו את עצמנו, היא יעילה יותר. אני מניחה שזו אחת הסיבות לכך שתופעת ההורים שכותבים לילדים שלהם ספר הולכת וצוברת תאוצה. וזה ממש מגניב בעיניי.

קראי עוד >>

רוצה לקבל עידכונים? זה המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה